Alguslugu


ELMO programm renditeenuse eestvedajaks

ELMO RENT on välja kasvanud Eesti elektromobiilsuse programmist ELMO, mis on Eesti valitsuse ja Mitsubishi Corporationi koostöös käivitatud programm energiatõhusate ja keskkonnasäästlike elektriautode ja laetavate hübriidide kasutusele võtmise toetamiseks. Programmi viisid ellu majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, sotsiaalministeerium ja SA Kredex.

2013. aastal programmi raames alustatud ELMO lühirendi teenuse käivitamise eesmärgiks oli tutvustada ja populariseerida elektriautode kasutamist ning anda igale huvilisele võimalus proovida omal käel elektriautoga sõitmist.

Käesolevaks aastaks on programm majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul täitnud oma peamise eesmärgi, erinevaid elektrisõidukite rente on turul mitmeid ning riigil on võimalik anda välja töötatud teenus vabaturule. Samuti on rajatud sõidukite laadimiseks vajalik kiirlaadimisvõrgustik ning Eestisse on programmi raames soetatud 1200 elektriautot.

ELMO renditeenus uue peremehe otsinguil

Seoses hankelepingute lõppemisega lõpetas SA KredEx käesoleva aasta juulis ELMO programmi raames loodud lühirendi teenuse pakkumise. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium pani aprillis avalikule enampakkumisele ELMO programmi raames loodud elektriautode renditeenuse koos selle juurde kuuluva masinapargiga, milles sisaldub 31 elektriautot (22 Nissan Leaf’i ja 9 Mitsubishi i-Miev’i) ja 15 rendiautode tavalaadijat. Enampakkumisel osales neli pakkujat ning edukaks tunnistati ELMO Rent OÜ poolt esitatud ühispakkumus maksumusega 277 000 eurot. Pakkumise alghinnaks oli 120 000 eurot.

Uued tuuled ehk ELMO RENT 2.0

Siit algab meie lugu.

13. september on see päev, mil saab taas nautida puhast sõidurõõmu ELMO RENT elektriautodega.

Tänaseks on teedel tagasi soetatud 31 elektriautot (22 Nissan Leaf´i ja 9 Mitsubishi i-Miev´i) ja jätkame renditeenuse pakkumist kasutajatele tuttaval viisil. Autosid saab rentida Tallinnas ja Tartus samadel tingimustel nagu varem.

Näeme elektriautode jagamismajanduse põhisel lühirenditeenuses suurt perspektiivi ja plaanime panustada renditeenuse arengu kasvu pikemaajaliselt kui lepingutingimused (tagada renditeenuse pakkumine vähemalt kolme aasta jooksul) ette näevad.

Üsna pea plaanime elektriautode renditeenuse teha kättesaadavaks juba laiemale ringile huvilistele. Meie eesmärgiks on olla renditeenuse kasutajasõbralikkuse pioneeriks, mistõttu soovime tõsta teenuse kasutusmugavust ja lihtsust, laiendada autoparki ja teenuse rendikohti.

Parima tulemuseni jõuame koos. Kui Sul on mõtteid ja ideid, kuidas saaksime Sinu jaoks teenust veelgi kasutajasõbralikumaks muuta, siis palun anna meile kindlasti märku. Oleme orienteeritud muudatuste kiirele arengule ja igasugune nõu ja jõu on meile abiks.