Viimaste elektriautosid puudutavate uudiste kõrval püstitavad uusi rekordeid ka elektriautode rentijad – juulis 2019 liitus ELMO Rendiga rekordarv uusi kliente, poolaastaga on kasvanud rendisessioonide arv pea viiendiku võrra.

Juuli oli elektriautode rendifirmale ELMO Rent ajaloo edukaim – uusi klientide liitus võrreldes varasemate kuude keskmisega 48% rohkem. „See on selge märk, et Eesti inimesed eelistavad liiklemiseks keskkonnasõbralikumaid elektriautosid ja nõudlust on,“ ütles ELMO Rent tegevjuht Enn Laansoo, Jr., kelle sõnul ulatub ettevõtte kliendibaas 7000 inimeseni. „Ligi viiendik neist on meiega liitunud just sel aastal,“ märkis ta.

Koos klientide arvu kasvuga on suurenenud ka rendisessioonide arv. „Tänavuse esimese poolaasta lõikes on kasv olnud 19%. On päevi, kus meie uusimad ja populaarsemad mudelid on järjest lühirentijate poolt välja renditud,“ ütles Laansoo Jr.
Juulis laienes ELMO Rendi autopark hübriidtehnoloogial sõitvate Toyota Corolladega, tänaseks on rentijate käsutuses ka uued Nissan Leaf 2019. aasta mudelid. Kokku suureneb ELMO Rent autopark tänavu suvega 18 uue auto võrra.

„Nissan on olnud ELMO Rendi partner päris algusest peale ja meeldiv on tõdeda, et koostöö jätkub ka uute, 2019 mudeliaasta Nissan LEAFide lisandumisega autoparki. ELMO Rendi masinapargist moodustab ligemale 70 % 0-emissiooniga Nissan LEAFist, mis on jätkuvalt kõige populaarsem elektriauto Eestis.” sõnas Nissan Nordic Europe regioonijuht Margus Mikk. Ta lisas: ”Äsja lisandunud 40 kWh mudelite sõiduulatus ühe laadimisega on 270 km ja kliendid saavad kasutada üldisi elektriautode omanikele mõeldud hüvesid nagu näiteks tasuta parkimine Tallinna Kesklinna tsoonis, Tartus ja Pärnus ning liigelda kiiremini läbi linna tänu võimalusele kasutada ühissõidukite radasid.”

“Tänu hoogsale kasvule on meie kliendid ELMO Rent elektri- ja hübriidautodega liigeldes säästnud loodust varasemaga võrreldes veerandi võrra enam – 6000 kg 8100 kg/kinfo. Sellised väikesed muutused annavad olulise panuse puhtamasse elukeskkonda,” märkis Laansoo, Jr. ja lisas, et nutikad lahendused tasuvad end ära ja seejuures tervitab väga valitsuse otsust taastada elektriautode ostutoetus.

ELMO RENT on maailma üks esimesi üleriigilise võrgustikuga elektriautode lühirendiettevõtteid, kes pakub klientidele keskkonnasõbralikke sõiduvõimalusi. Ettevõtte autopark kasvab tänavu suvel kolmandiku võrra 50 rendisõidukini. 2019. aastast on ELMO Rent tunnustatud vastutustundliku ettevõtluse märgisega, olles esimene vastutustundlik auto rendifirma.