Tänavu septembris tähistab elektrisõidukite jagamisteenust pakkuv ELMO Rent kolmandat erakätes tegutsemise aastat, mille  jooksul on ettevõtte elektriautodega läbitud 1,66 miljonit kilomeetrit. Sääst keskkonnale on suurusjärgus 300 tonni CO2, mis on samas suurusjärgus 50 majapidamise aastasest elektritootmisest tulenev CO2 kogus.

Sel aastal on ELMO Rent hoogsalt laienenud, soetamisel 75 on uhiuut elektrisõidukit. Kokku kasvab autopark 2020. aasta lõpuks ligi 100 keskkonnasõbraliku autoni. „Tänaseks oleme autopargi vahetamisega ja tehnoloogia arenguga pööranud uue lehe ka ettevõtte tegemistes ja enam ei pea rääkima ebakindlusest läbitava distantsi suhtes“ rääkis tänavu septembrist ELMO Rent tegevjuhi ametisse asunud Julia Nekrassova ja lisas, et uued mudelid lubavad ühe laadimiskorraga läbida kuni 400 kilomeetrit. ELMO Rent autopargis on täna esindatud uued Renault Zoe, Škoda Citigo, Volkswagen e-UP, Nissan Leaf, saabumas on Peugeot e208GT. Veel viimased vanemad Nissan Leaf ja Mitusbishi iMiev ootavad aga uusi omanikke.

Lihtsa, mugava ja parima klienditeeninduse pakkumine on keskkonnahoiu kõrval teine ELMO Rendi prioriteet. „Soovime olla palju rohkem kui vaid elektriautode jagaja. Näiteks oleme arendanud nutika autopargi opereerimise tehnoloogia, mis aitab analüüsida autode kasutamist ja seeläbi ressursse optimeerida. Eelkõige on see boonuseks äriklientidele, kelle käsutuses on pidevalt mitu ELMO Rent sõidukit. Samuti suureneb pidevalt autode jagamispunktide arv,“ loetles Nekrassova. Uue lahendusena on nüüd võimalik rendiauto jätta teise linna. „Tulime oma klientidele vastu, sest tõesti on aeg-ajalt vaja sõita vaid 1 ots Tallinnast Tartusse või vastupidi. Nüüd saavadki kliendid mugavalt oma sõidu ära teha ja jätta auto sihtlinna rendipunkti,“ ütles Nekrassova.

Lähiaastate plaan on ELMO Rendil ambitsioonikas ja seda toetab inimeste järjest suurenev keskkonnateadlikkus. „Transpordisektor muutub väga kiiresti. Kui viimati tegid selles revolutsiooni ettevõtted, kes muutsid taksoteenuse kasutamise igapäevaseks, siis järgmine väljakutse on oma isiklikust autost loobumine ja autojagamise kasutamine. See on oluliselt kuluefektiivsem ja keskkonnasõbralikum,“ ärgitas Nekrassova oma sõiduautoga seotud kulusid analüüsima ja selle vajalikkust hindama. Eesrindliku ettevõttena tegutseb ELMO Rent ka tuleviku suunal: „Isesõitvate autode aeg on peagi käes, tahame sellel rindel esimeses jaos osalised olla!“

ELMO Rent on maailma üks esimesi elektriautode sõidujagamise ettevõtteid, kes pakub klientidele keskkonnasõbralikke sõiduvõimalusi. Iga kuu säästetakse ELMO Rent sõidukite abil linnaruumis CO2’te keskmiselt üle 7000kg. 2019. aastast on 100% kodumaine ELMO Rent tunnustatud esimese autorendi firmana vastutustundliku ettevõtluse märgisega.