Reedel, 5. märtsil avalikustas Keskkonna Investeeringute Keskus elektriautode ostutoetuse saajate nimekirja. Kõige suurema koguse, 75 toetust sai üle 12 aasta keskkonnasäästule fokuseerinud ELMO Rent tegevjuhi Enn Laansoo, Jr. juhitud ettevõtted. Kokku tuuakse 375 000 euro suuruse toetuse abil Eesti elektriautode jagamisärisse, täisteenusliisingusse ja ettevõtete autoparkidesse 2020. aasta jooksul vähemalt 2 miljoni euro ulatuses investeeringuid.

 

„Kindlasti on see positiivne üllatus, et meie keskkonnasõbralike sõidukite jagamisäri saab hädavajaliku rahasüsti. See võiks olla selge sõnum, et kõikidel osapooltel tasub veelgi võimsamalt keskkonnasäästuga seotud eesmärkidesse panustada ja mul on hea meel, et mind ümbritsevad ettevõtted, kellega tihedas konkurentsis saime 75 toetust,“ kommenteeris Enn Laansoo, Jr.

 

ELMO Rent on üks toetuse kasusaajatest, kes maailma ühe esimese elektriautode rendifirmana jätkab oma autopargi suurendamist „ELMO Rent on viimase kahe aastaga kasvanud märkimisväärselt rohkemaks kui vaid lihtne lühirendi äri. Meil on kokku üheksa aasta liikuvuse andmed, algoritmid kliendinõudluse prognoosimiseks ja oleme välja arendanud oma autokontrolleri. Ainuüksi ELMO Rent vajaks klientide nõudluse katmiseks sellel aastal 150 autot,“ ütles Laansoo, Jr. Ta lisas, et on väga huvitatud sellest, et teised toetusesaajad ja elektriautode omanikud tuleksid ELMO Rendile oma autodega appi. „Kui tead, et sul mitme päeva jooksul oma autot vaja ei lähe, siis too see parem meile renti ja pane oma sõiduk teenima,“ ärgitas Laansoo, Jr. sõidukiomanikke jagamismajandusäris kaasa lööma.

 

Näiteks liigub osa toetuase abil soetatud elektriautodest koheselt PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi kasutusse ning Hooldusjuht OÜ hooldusjuhtide igapäevasteks tööautodeks.

 

ELMO RENT on maailma üks esimesi üleriigilise võrgustikuga elektriautode lühirendiettevõtteid, kes pakub klientidele keskkonnasõbralikke sõiduvõimalusi. ELMO Rent on vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgise omanik, 2019. aastal tunnustas Tallinna Linnavalitsus ettevõtet keskkonnasäästliku transpordi edendamise eest.