Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas eile õhtul, 24.mail toimunud galal Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kes hoolivad ümbritsevast ning soovivad panustada ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab. Vastutustundliku ettevõtte märgise sai tänavu 78 ettevõtet, tunnustatud sai ka ELMO Rent vastutustundliku ettevõtte tiitliga.

“Saadud tunnustus väljendub nii meie teenuses kui ka ettevõtte juhtimises. Me ei keskendu ainult finantsnäitajatele. Oluline on ka keskkondlik ja sotsiaalne mõju ehk jalajälg, mille ettevõte oma eksisteerimisega jätab. Jagamispõhine teenus, keskkonnasäästlikud autod ning ettevõttega ühiseid väärtusi jagav kasutajaskond ja töötajad teevad ELMO Rendi saadud tiitli vääriliseks”, ütles tegevjuht Enn Laansoo Jr.

Eilsel Vastutustundliku Ettevõtluse Galal osalesid väga põnevas ning sisukas arutelupaneelis ,,Kuidas soodustada vastutustundlikku ettevõtlust?“ Vabariigi President Kersti Kaljulaid , mõttekoja Global Utmaning vanemnõunik, OÜ Baltic Talks CEO Krista Kampus ning majandusarengu asekantsler Viljar Lubi.

Vabariigi President Kersti Kaljulaid:
Kliendid ja töötajad ootavad aina enam, et ettevõtted teeksid ühiskonna heaks rohkem kui vaid seda, mis seadustes sätestatud või kasumlik. Näiteks tegutseksid keskkonnasõbralikult, võtaksid tööle erivajadustega inimesi ning oleksid peresõbralikud ettevõtted, kus naisi ega mehi ei karistataks laste saamise eest. Hea juht peab suutma anda ka oma töötajate igapäevasele tööle mõtte. Soovin jõudu sel aastal vastutustundliku ettevõtte märgise võitnutele ja ka teistele oma ettevõtte vastutustundlikumaks muutmisel.

Ärileht: Need ettevõtted said sel aastal Vastutustundliku Ettevõtluse märgised. Kas sinu tööandja on ka nende
hulgas? GALERII

Vastutustundliku ettevõtluse gala 2019 GALERII

 

Hea teada: Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum on 200.aastal loodui ettevõtete liit, kelle oluliseks eesmärgiks on terve ja läbipaistva ettevõtlusmaastiku loomesse panustamine. Töötab eesmärgiga, et vastutustundlik ettevõtlus oleks ettevõtetele lihtne, mainekas ja kasulik. Aitavad ettevõtetel mõtestada, mis on vastutustundlik ettevõtlus.

Täna on Foorumil 67 liiget, nende seas on erineva suurusega ettevõtted, sotsiaalsed ettevõtted ning mõned eraisikud. Foorumi koostööpartneriteks on mitmed tuntud ettevõtete liidud ja võrgustikud, ministeeriumid ning avaliku sektori organisatsioonid.

Koostööd tehakse Eesti eksportriikidega ning rahvusvaheliste võrgustikega – seetõttu on forum näinud ja veendunud, kuidas ettevõtete usaldusväärsus ja koostööoskus on konkurentsis edu saavutamise võti.

ELMO Rent vastutustundlik ettevõte 2019