Euroopas on juba üle nädala kestnud sõda ja oleme kõik ilmselgelt mures, vähem või rohkem hirmul ja segaduses. Siiani oleme ettevõttena tegutsenud esimeste instinktide ajel ning keskendunud oma väikese kollektiiviga eelkõige sisulistele küsimustele, kuidas saame kõige keerulisemasse olukorda sattunud inimesi aidata.

Eelmise nädala keskel võtsime ühendust meie ukrainlastest klientidega, et organiseerida nende sõjakoldes olevatele lähedastele transporti Ukraina-Poola piirilt Eestisse. Praeguseks oleme toimetanud 15 inimest ohutusse kohta. Sel neljapäeval otsustasime saata eribussi Rumeenia-Ukraina piirile, kus on ootamas 10 lähedast ja kuhu ei ole veel Eestist busse saadetud. Täna, laupäevasel päeval organiseerime just täitunud 49-kohalise bussitäie põgenike logistikat ja ootame seda bussi tagasi Tallinnasse esmaspäeval. Bussi tellisime Hansareisibüroolt, tänud sulle Toomas! Oleme igapäevases suhtluses enda ukrainlastest klientidega, jätkame transpordi organiseerimist ja vajadusel tellime veel eribusse. Lisaks teeme koostööd Pagulasabi, bussifirmade ja kohalike koordinaatoritega Ukraina piiril ning kasutame oma võrgustikku, et info jõuaks võimalikult operatiivselt abivajajateni. Eestisse jõudnud sõjapõgenikud viime kokku nende siinsete lähedaste või kohalike tugistruktuuridega.

Siinsed ELMO Rendi klientidest ukrainlased on soovinud mitmel juhul oma mure jagada ning meie klienditugi on selleks 24/7 olemas ja annab endast parima, et kuulata ja võimalusel aidata. Planeerime juba ka väiksemaid koosviibimisi, mille eesmärk on samuti siia jõudnud sõjapõgenikele tuge pakkuda ning mõtteid natukenegi rasketelt teemadelt eemale saada.

Kuna keegi kahjuks ei tea, kui kaua praegune olukord kestab, siis valmistume ka ukrainlastele oma ettevõttes või sõsarettevõtetes tööd pakkuma. Koos Pakri Teadus- ja Tööstuspargi meeskonnaga anname parima, et saabunud põgenikud leiaksid kiirelt töö tootmisklientide või teiste Rohevalla ettevõtete juures.

KUTSUME TEID KÕIKI ÜLES jagama abivajavatele põgenikele meie kontakte ja infot transpordi kohta Ukraina piirilt Eestisse, mida jagame Facebooki grupis “Elmo Bus”.

Muuhulgas tuletame sõbralikult meelde, et märkaksite kogu selles infomüras ka enda kõrval olevaid inimesi. Meid kõiki mõjutavad praegune segane aeg ja sõjauudised erinevalt ning kahjuks võitleb suur hulk inimesi juba pikemat aega vaimse tervise probleemidega. Eriti isiklikult ja raskelt puudutab praegune olukord meie vene juurtega kaasmaalasi, sõpru ja kliente. Paratamatult luuakse seoseid ning tuntakse vastutust tegude eest, mille üle meil tavakodanikena puudub igasugune kontroll. Märkame, kuulame ja hoiame kokku rohkem, kui kunagi varem!