Solaride haridusprojekti tarkvara insenerid kasutavad enda loodud tarkvara testimiseks ja arendamiseks ELMO Rendi elektriautosid, et seda hiljem enda päikeseenergia abil töötava auto peal kasutada.

Solaride  tudengiprojekt ehitab Eesti esimest päikeseautot, et sellega võistelda Austraalia kõrbekuumuses päikeseautode maailmameistrivõistlusel. Ekstreemsetes tingimustes võistlemise tõttu tuleb sõit muuta võimalikult ökonoomseks. Selleks arendavad Solaride’i insenerid optimaalse kiiruse kalkulaatori tarkvara, mis võtab arvesse tee profiili, ilmastikku, päikesepaneelidest tulevat energiat ja veel palju muud, et hoida energiakulu võimalikult madalana.

“Elektriautod nende peal arendatavad tehnoloogiad annavad piirituid võimalusi, kuidas tulevikus elada nutikamalt ja efektiivsemalt. Sealjuures on energia tarbimise vähendamine logistikas üks oluline aspekt.” kommenteeris koostööd ELMO Rent AS tegevjuht Julia Nekrassova: “Solaridega koostöö eesmärk on luua veel ökonoomsemaid sõidukeid, mis võiksid tulevikus linnatänavad veel puhtamad hoida ning leida insenere, kes selliseid tehnoloogiaid aitaksid Eestis edasi viia.” 

ELMO näeb Solaride’is potentsiaali tuua tööturule andekaid ja võimekaid noori insenere, kellest paljud tehnoloogiaettevõtted tänapäeval puudust tunnevad. ELMO elektriautosid saavad solariderid kasutada nii tarkvara testimiseks kui ka töösõitudeks 25 000 euro väärtuses.

“Transpordisektoris kasutatava taastuvenergia osakaalu poolest on Eesti Euroopa Liidus jätkuvalt viimaste seas. On väga tähtis, et selles valdkonnas tegelevad ettevõtted omavahel hästi läbi saaks ja koostööd teeks, sest ainult nii saame me midagi suurt päriselt ära teha. ELMO Rent ja Solaride on väga hea näide sellest, kuidas juba praegu sõitvad elektriautod aitavad luua paremaid lahendusi tulevikuks,” rääkis Solaride’i tegevjuht Kristel Leif värske koostöö vajalikkusest.

Solaride tudengiprojekt on Eestis ainulaadne väljakutse põhist õpet rakendav programm, kus tudengid saavad päriselulisi tehnilisi probleeme lahendada. Solaride ehitab Eesti esimest päikeseautot ja annab innukatele noortele võimaluse ülikoolis omandatud teadmisi päris tulemuse saavutamiseks rakendada. 

Solaride kasvas välja 2020. aasta alguses kui tudengid otsisid ülikoolis õpitud teadmistele praktilist väljundit ning jõudsid pöörase väljakutseni –- ehitada tänavakõlbulik päikeseauto. See on tehniliselt keerukas väljakutse, mis annab võimaluse panustada aastakümneid paigal tammunud transpordisektori jätkusuutlikumaks muutmisesse ning inseneeriahariduse edendamisse.

Praegu kuulub Solaride’i meeskonda umbes 70 aktiivset tudengit erinevatest Eesti ülikoolidest. Tudengitele pakuvad mentoritena tuge tehnoloogiamaastikul tuntud tegijad nagu Priit Salumaa, Tõnu Samuel, Kristjan Maruste, Markus Järve, Tõnis Väli jt

Programmi toetajad on tänaseks Eesti riik, teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Auve Tech, Magnetic MRO, Tartu linn jpt.