Alguslugu

Puhas sõidurõõm

ELMO programm renditeenuse eestvedajaks

ELMO RENT on välja kasvanud Eesti elektromobiilsuse programmist ELMO, mis on Eesti valitsuse ja Mitsubishi Corporationi koostöös käivitatud programm energiatõhusate ja keskkonnasäästlike elektriautode ja laetavate hübriidide kasutusele võtmise toetamiseks. Programmi viisid ellu majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, sotsiaalministeerium ja SA Kredex.

2013. aastal programmi raames alustatud ELMO lühirendi teenuse käivitamise eesmärgiks oli tutvustada ja populariseerida elektriautode kasutamist ning anda igale huvilisele võimalus proovida omal käel elektriautoga sõitmist.

Käesolevaks aastaks on programm majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul täitnud oma peamise eesmärgi, erinevaid elektrisõidukite rente on turul mitmeid ning riigil on võimalik anda välja töötatud teenus vabaturule. Samuti on rajatud sõidukite laadimiseks vajalik kiirlaadimisvõrgustik ning Eestisse on programmi raames soetatud 1200 elektriautot.

ELMO renditeenus uue peremehe otsinguil

Seoses hankelepingute lõppemisega lõpetas SA KredEx käesoleva aasta juulis ELMO programmi raames loodud lühirendi teenuse pakkumise. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium pani aprillis avalikule enampakkumisele ELMO programmi raames loodud elektriautode renditeenuse koos selle juurde kuuluva masinapargiga, milles sisaldub 31 elektriautot (22 Nissan Leaf’i ja 9 Mitsubishi i-Miev’i) ja 15 rendiautode tavalaadijat. Enampakkumisel osales neli pakkujat ning edukaks tunnistati ELMO Rent OÜ poolt esitatud ühispakkumus maksumusega 277 000 eurot. Pakkumise alghinnaks oli 120 000 eurot.

Uued tuuled ehk ELMO RENT 2.0 alguslugu

Siit algab meie lugu. 13. september on see päev, mil saab taas nautida puhast sõidurõõmu ELMO RENT elektriautodega.

Tänaseks on teedel tagasi soetatud 31 elektriautot (22 Nissan Leaf´i ja 9 Mitsubishi i-Miev´i) ja jätkame renditeenuse pakkumist kasutajatele tuttaval viisil. Autosid saab rentida Tallinnas ja Tartus samadel tingimustel nagu varem.

Näeme elektriautode jagamismajanduse põhisel lühirenditeenuses suurt perspektiivi ja plaanime panustada renditeenuse arengu kasvu pikemaajaliselt kui lepingutingimused (tagada renditeenuse pakkumine vähemalt kolme aasta jooksul) ette näevad.

Plaanime elektriautode renditeenuse teha järjest kättesaadavamaks laiemale ringile huvilistele. Meie eesmärgiks on olla renditeenuse kasutajasõbralikkuse pioneeriks, mistõttu soovime igal sammul tõsta teenuse kasutusmugavust ja lihtsust, laiendada autoparki ja teenuse rendikohti.

ELMO Rent 2.0 ja Elektritakso alustasid koostööd

Eesti kaks suurimat erakapitalil tegutsevat elektriautode transporditeenust pakkuvat ettevõtet ELMO Rent ja Elektritakso alustasid märtsist 2018 koostööd, et võimaldada klientidele uudseid lahendusi elektriautode transporditeenuse kasutamiseks. Mõlema ettevõtte eesmärgiks on pakkuda soodsat jagamismajandusel põhinevat ja keskkonnasäästlikku transporditeenust.

Esimese sammuna ühildatakse koostöö raames kahe ettevõtte autopargi hooldamine ja teenuse tehniline opereerimine. Nii tagatakse klientidele senisest paremini laetud akudega sõiduvalmis elektriautod nii juhiga kui juhita sõitudeks.

Elektritakso on taksoteenust pakkuv ettevõte, mis tegutseb 2012. aasta juulist Ermo Kontsoni eestvedamisel. Tänaseks on ühe autoga alustanud Elektritaksost kujunenud välja tugev suund Eesti taksoturul, mis viib meie rahvast taastuvenergeetikale lähemale. Ekspertiisi elektriautodega seonduvast Elektritaksol jagub – autopargi koguläbisõit on üle 12 miljoni kilomeetri. Loe lisa

Tegutseme teie jaoks, kallid kliendid! 

Parima tulemuseni jõuame koos. Kui Sul on mõtteid ja ideid, kuidas saaksime Sinu jaoks teenust veelgi kasutajasõbralikumaks muuta, siis palun anna meile kindlasti märku. Oleme orienteeritud muudatuste kiirele arengule ja igasugune nõu ja jõu on meile abiks.