Maailmas esimesena kaugjuhitavad elektriautod jagamisteenusesse toonud Elmo kaasas rahvusvahelise haardega kasvukapitalifondilt ja teistelt investoritelt kokku kuni 2,6 miljonit eurot, mille abil hoogustatakse kaugjuhtimistehnoloogia litsentseerimist välisturgudel, suurendatakse järgmise generatsiooni tehnoloogia arendamiseks vajaminevat meeskonda ja valmistatakse ette uued kaugjuhitava tehnoloogiaga keskkonnasäästlikud autod ning nende toomine avalikele teedele.

„Meil on hea meel panustada Eesti tehnoloogiaettevõttesse nagu Elmo, mis on suutnud ühena esimestest maailmas tuua kaugjuhtimistehnoloogial põhinevad teenused igapäevasesse praktilisse kasutusse. Näeme kaugjuhtimistehnoloogiat ja sellega seonduvaid teenuseid kui üht vajalikku lüli ka selleks, et täisautonoomsusel põhinevad juhtimistehnoloogiad jõuaksid tulevikus meie igapäevaellu,“ ütles juhtivinvestori esindaja Highgoal Capital Management juht Ragnar Meitern.

Highgoal Capital Management on rahvusvahelisel kapitalil põhinev investeerimisettevõte, mis investeerib varajase ja kasvu faasis olevatesse tehnoloogiaettevõtetesse Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Nende investeerimisportfelli kuuluvad ettevõtted nagu Unifonic, Kuda, Nordigen, Planet42 ja Bolt.

Lisaks Highgoal Capital Managementile investeerivad Elmosse Lätis asutatud kasvukapitali pakkuv ettevõte FlyCap ning Eesti kapitalil põhinevad Barolo Finants ja Saggis. Investeerimistehinguid nõustasid KPMG Baltics ja Keystone Advisers.

„See on suur tunnustus meie tiimi senisele tööle, kui suure kogemusega investorid on tänases finantskliimas valmis meie edusse panustama, ja märk sellest, et Elmo positsioon on tugev kiirelt kasvavas kaugjuhitavate sõidukite sektoris,“ ütles Elmo asutaja ja tegevjuht Enn Laansoo Jr.

„Olgugi, et Elmo suurim konkurentsieelis on olnud ühes ettevõttes nii tehnoloogia arendus, kui ka lühirendi teenuse pakkumine, siis nüüd saame lõpuni viia tehnoloogia ja lühirendiäride viimise tütarfirmadesse, et tuua pardale ka järgmised spetsiifilisema fookusega investorid,“ lisas Laansoo.

Elmost sai eelmise aastaga maailmas esimene deep-tech ettevõte, kes on oma tänava-legaalsed kaugjuhitavad autod ja transpordiameti eksami läbinud kaugjuhid toonud reaalsesse autojagamisteenusesse. Kaugjuhitavad autod on igapäevaselt teenuses juba nii Tallinna kui Tartu tänavatel. Elmo kaugjuhitava autoga on sõidetud ja tehnoloogia litsenseerimise eesmärgil seda klientidele tutvustatud Pariisi, Müncheni, Hannoveri, Zürichi, Viini, Helsingi, Los Angelese jpt suurlinnade tänavatel. Tänaseks on läbirääkimised käimas enam kui 50 kliendiga, kellele tehnoloogiat litsentseerida ning tehakse eeltööd, et alustada sellel suvel avalikel teedel sõitmist vähemalt kahes välislinnas.

„Linnaliiklus on üleilmselt muutumas. Kohalikud omavalitsused piiravad eraautode omamist linnapiirkondades, tarbijad otsivad jätkusuutlikkust, mugavust ja taskukohasust. Autode omamine asendub sõidukijagamisteenuse, jalgrataste ning ühistranspordi suureneva kasutamisega. Kaugjuhtimine on potentsiaalselt meie põlvkonna suurimad ja positiivsemad muutused mobiilsussektoris, mis ei koorma linnatänavaid seisvate sõidukitega ja võimaldab seeläbi muuta iga linnapiirkonna rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks,“ ütles Laansoo Jr.

Elmo on Eesti ettevõte, kelle peamiseks tegevusalaks on kaugjuhitava auto innovatiivse deeptech tehnoloogia arendamine (vt elmoremote.com) ning keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine (vt elmorent.ee). Elmo on esimene vastutustundliku kvaliteedimärgisega autorendi ettevõte Eestis.

 

Lisainfo:
Enn Laansoo, Jr.
Tegevjuht
ELMO Rent AS
enn@elmorent.ee