Maailmas esimesena jagamisteenusäris kaugjuhitavate autodega teenust pakkuma asunud ELMO tutvustab eile alanud Saksamaa ja Austria tuuri käigus väljaarendatud tehnoloogiat Saksamaa ja Austria potentsiaalsetele klientidele.

Möödunud aastal transpordiametilt Eesti tänaval ja teedel kaugjuhitavate autodega sõitmiseks loa saanud ELMO käis mullu tehnoloogiat tutvustamas Pariisis, Toulousis, Berliinis, Münhenis, Los Angeles’is ja Helsingis startup-maailma aasta tippsündmusel Slush. 

24. jaanuarist 15. veebruarini kohtutakse potentsiaalsete klientidega Hamburgis, Frankfurdis, Hannoveris, Salzburgis ja teistes Saksamaa ning Austria linnades, kes on varem tehnoloogiat näinud või selle vastu huvi üles näidanud.

„Eelmisel aastal osutus ELMO kaugjuhitav auto erinevate valdkonna messide täheks ning müüki toetav välismeedia huvi on siiani väga suur. Kuna oleme autodega juba ka avalikel teedel teenust osutamas, siis praegune moment on väga hea esimeste müügitehingute sõlmimiseks,“ ütles ELMO asutaja ja tegevjuht Enn Laansoo, Jr. „Eesmärk on veebruari lõpuks sõlmida vähemalt kaks müügitellimuse kokkulepet tehnoloogia kasutamiseks välisturgudel,“ lisas Laansoo.

Saksamaa ja Austria kohalike omavalistustega kohtumiste raames arutatakse läbi ka reeglid kaugjuhitavate autode tänavale toomiseks.

Lisaks müügi eesmärgil tehnoloogia tutvustamisele, tehakse eelturundust kevadel algavale järgmisele rahastusvoorule ja teostatakse paralleelselt ka testimisi erinevates mobiilside võrkudes ning asukohtades. „Tehnoloogia testimine erinevates keskkondades annab meile väärtuslikku kogemust vajalikeks arendustöödeks ja on ka eelduseks selle sertifitseerimiseks erinevates välisriikides,“ lisas Laansoo.

 

Lisainfo: 

 

Enn Laansoo, Jr.

tegevjuht

enn@elmorent.ee