Tänavu jaanuaris kasvas kodumaise sõidujagamisettevõtte ELMO Rent uute klientide arv võrreldes aastatagusega enam kui kaks korda. Kui jaanuaris 2020 lisandus 78 uut klienti, siis möödunud kuul 162.

Kui ELMO Rendi senise 8 aasta kogemuse alusel on talvekuudel autojagamine ja eriti elektritauto kasutamine kuni 3 korda madalam suvekuudest, siis selle aasta jaanuaris tõusis läbitud kilomeetrite hulk eelmise aastaga võrreldes pea 2,5 korda (100 000 kilomeetrile kuus) ning keskmine rendiauto kasutamise pikkus 9,6 tunnilt 19,1 tunnile. Keskmiselt läbiti ühe kasutussessiooni käigus 111,3 kilomeetrit.

„COVID-19 mõju rendiautode kasutamisele kasvule on tuntav – ühelt poolt on ühistranspordiga võrreldes autoga liikumine ohutum, teisalt välisreisimise võimaluse kadudes avastatakse rohkem Eestimaad. Oleme laiendanud oma jagamispunkte 36-ni üle Eesti ning ühe laadimisega saab läbida sõltuvalt automargist keskmiselt 200-340 kilomeetrit,“ sõnas ettevõtte juht Julia Nekrassova lisades, et ka keskkonnasõbralikkust väärtustatakse aina enam. „Samas võib täheldada, et näiteks eelmise aasta märtsist suveni ehk koroona esimese laine ajal oli eestlastest sõitjaid oluliselt vähem. Samas tuli juurde vene keelt kõnelevaid kliente.“

ELMO Rent on Eesti suurim keskkonnasõbralike sõidukite jagamisplatvorm, mille aktiivsete kasutajate arv on tänaseks kasvanud 9297 inimeseni. Seni on kõige populaarsemad rendiautod olnud Nissan Leafid (mida paraku enam rendipargist ei leia, kuid aastaga läbisid 136 592 km), Toyota Corolla’19 (aastaga läbitud 163 862 km) ja VW e-up!’20 (aastaga läbitud 86 499 km), kuid kiirelt on populaarsust kogumas ka uued Renault Zoe’d ja Peugeot e-208 GT masinad.