Tööandja sõiduauto kasutamise võimaldamine erasõitudeks toob kaasa maksukohustuse

Pisut enam kui aasta jagu ei ole tööandja sõiduautoga tehtavaid erasõite enam võimalik hüvitada arvestuse alusel. Alates 1. jaanuarist 2018 arvestatakse erisoodustust igal juhul, mil tööandja võimaldab ettevõtte sõiduautot kasutada erasõitudeks. Maksu- ja Tolliameti täpsustusel ei ole oluline üksnes tööandja sõiduauto kasutamine erasõitudeks, vaid juba pelgalt ka sõiduauto kasutamise võimaldamine. Seega ei ole erasõitude kompenseerimine töötaja poolt tööandjale enam oluline, sest see ei muuda erisoodustuse maksustamist.

Maksustamine muutus kilovatipõhiseks

Senine fikseeritud erisoodustuse hind 256 eurot kuus asendus mootori võimsusel põhineva määraga ehk kilovatipõhise hinnaga. Erisoodustuse hind on uuel sõiduautol 1,96 eurot kW kohta kuus ja üle 5 aasta vanusel sõiduautol 1,47 eurot kW kohta kinfo. Sõiduauto mootori võimsust kajastavate kilovattide arvu leiab iga sõidukiomanik auto tehnilisest passist.

Kui tööandja tahab tõendada sõiduauto kasutamist üksnes ettevõtluses ja töösõitude tarbeks, on võimalik endiselt sõidupäevikut pidada. Sobib ka elektrooniline, GPS-süsteemil baseeruv sõidupäevik. Erisoodustus ei teki juhul, kui on tõendatud, et tööandja võimaldab sõiduautot kasutada üksnes töösõitudeks.

Sõiduauto püsikulud vs rendikulu

Tavainimene, kelle põhitööks ei ole autojuhtimine, kasutab autot erasõitudeks ja tööl käimiseks kõigest 4,5% oma ajast ehk ligikaudu 33 tundi kinfo. Erisoodustusmaks, kütusekulu, liisingumakse, kindlustus- ja hoolduskulud kipuvad auto aga kohta ületama 500 euro piiri.

Ettevõtjail oleks kasulik mõelda auto vajaduspõhisele kasutamisele. Siin saaks abikäe ulatada Elmo Rent, kust on võimalik võtta sõiduauto kasutusele nii tunni kaupa kui kuupaketina. Elmo Rent kuupakett pakub 33 tundi sõiduaega kõigest 99 euro eest + km kuus ning selle abil on võimalik töötajal käia nii kliendikohtumistel ja lõunal kui sõita hommikul tööle ja õhtul kodukanti. Era- ja töösõite siinkohal eristama ei pea.

Elmo Rent kuupaketiga liitumisel arveldatakse 99-eurone ettemaks kliendi pangakaardilt ning pakett hakkab kohe kehtima. Kuupaketi jätkamisel lisandub arvele tasu ka järgmise kuu eest. Kogu arveldamine toimub automaatsete maksetena kliendi pangakontolt. 

Rendiautoga ühissõidukirajale ja tasuta parkima

Elmo Rent autodel on parkimine kesklinnas ja rendipunktides tasuta. Rendipunktid asuvad enamasti kaubanduskeskuste ja ärikeskuste sissepääsude juures. Elektriauto kasutamise suureks eeliseks tihedas linnaliikluses on õigus kasutada ühissõidukirada. Elektriautod soojenevad ruttu, pakuvad suurepärast kiirendust, müravaba sõiduelamust ning kaasaegsele autole kohast ohutusvarustust nagu veojõukontroll, stabiilsuskontroll ja ABS-pidurid.

Renditeenus on saavadal ööpäevaringselt ning põhineb iseteenindusel – auto uks avaneb uksel olevale telefoninumbrile helistades automaatselt. Abiks on ka Elmo Rent veebirakendus, mille abil on võimalik uurida vabade autode asukohti ning meelepärane sõiduk enda jaoks ka broneerida. Paberivaba asjaajamine teeb Elmo Rent kasutamise tõeliselt mugavaks – blanketivaba, järjekorravaba, saadaval kasvõi öösel kell neli ning seda nii pooleks tunniks kui mitmeks kuuks!