Kodumaine elektrisõidukite jagamisteenuse pakkuja ELMO Rent soetas Volkswageni Moller Auto Mustamäe müügi- ja teeninduskeskuselt 15 Volkswagen e-up! elektrisõidukit, mis teeb ettevõttest Eesti suurima eraettevõttest elektriautopargi valdaja.

ELMO Rendi juhatuse liikme Enn Laansoo, Jr. sõnul on ettevõttel plaan oma elektriautode sõidukiparki jõudsalt suurendada ning soetada sel aastal kokku vähemalt 75 uut autot.

„Peale uute sõidukite lisamist ja vanemate mudelite jagamiselt äravõtmist peaks meie autoparki aasta lõpuks kuuluma ca 120 keskkonnasõbraliku autot. Volkswageni sõidukite kaasamisel tõuseme kohaliku turu suurimaks elektriautode rendiettevõtteks, tänu millele on meil võimalik nii meie era- kui äriklientidele pakkuda äärmiselt mitmekesist valikut,“ lisas Laansoo.

Volkswagen e-up! elektrisõidukite kasuks langes ELMO Rendi valik just kvaliteetse brändi tõttu, mida oskab hinnata ka nende klient.

„Kõige sobivam ongi Volkswageni e-up! meie ärikliendile, kes ei soovi osta oma masinaparki uusi autosid, vaid otsib lahendust, millega saab autosid kasutada vaid siis, kui neil seda päriselt vaja on – see on oluliselt keskkonnasõbralikum ja ka kulude mõttes soodsam variant. Omalt poolt tahame pakkuda klientidele mitmekesist valikud ehk erinevas hinnaklassis, suuruses, tehniliste näitajatega e-autosid, et nad veenduksid vajaduses auto ostmise asemel seda jagada,“ kommenteris Laansoo.

Volkswageni esinduse Møller Auto Mustamäe juhi Raido Lembitu sõnul on nende jaoks tegu ühe suurima elektriautode tehinguga, mis on müüdud ühte ettevõttesse. „Hea meel on viia lõpuni Mustamäe esinduse suurim elektriauto müügitehing ning tõdeda, et meiega koos vaatavad tulevikku ka ettevõtjad. ELMO Rendi masinapargi uus liige e-up! sobib ideaalselt igapäevasteks sõitudeks linnas – olgu tegu siis äri- või erasõitudega. Ühtlasi on e-up! Volkswageni elektriautode perekonna kõige soodsam liige ning peatselt on saadaval ka lai valik ID. perekonna e-mudelid,“ lisas Lembit.

Volkswagen e-up! on uue põlvkonna elektriauto, mille maksimaalseks sõiduulatuseks ühe laadimiskorraga on 260 kilomeetrit. Auto eeldatav energiakulu on 12,7 kWh/100km ning mootori võimsuseks on 61kW (83hj). Auto tippkiiruseks hinnatakse 130km/h. Eestis on auto baashind 23 200 eurot.

ELMO Rent on maailma üks esimesi elektriautode sõidujagamise ettevõtteid, kes pakub klientidele keskkonnasõbralikke sõiduvõimalusi. Iga kuu säästetakse ELMO Rent sõidukite abil linnaruumis CO2’te keskmiselt üle 7000kg. 2019. aastast on 100% kodumaine ELMO Rent tunnustatud esimese autorendifirmana vastutustundliku ettevõtluse märgisega.

Pressiteade: 10.07.2020