Uue põlvkonna mobility-teenuse pakkuja ELMO Rent läbis kaugjuhitava elektriautoga edukalt Transpordiameti sõidueksami linnaliikluses ning sai ametliku heakskiidu alustada kaugjuhitava sõidukiga teenuse pakkumist. 

Sõidueksami läbis kaugjuhitava tehnoloogiaga varustatud Nissan Leaf’i esimese generatsiooni elektriauto. Paralleelselt on tehnoloogiaga varustatud ka järgmise generatsiooni elektriline Leaf ja ettevalmistamisel Renault Zoe. Septembris alustatakse teenuse pakkumist esimese viie elektriautoga ja aasta jooksul on eesmärk tuua teenusesse 20 kaugjuhitavat sõidukit.

„Tänaseks on läbitud oluline etapp, millega alustasime 2020. aastal, mil võtsime rohetehnoloogiale suunatud Pakri Teadus- ja Tööstuspargis asudes julge eesmärgi kaugjuhtimistehnoloogia välja arendada ja teenusesse tuua. Oleme sellega maailmas pioneerid ja uhked, et Eesti saab olla suunanäitajaks paljudele riikidele maailmas. Siinkohal suur tänu Transpordiametile, kes on toetanud sellise suure sammu astumist, mis toob olulise muutuse meie arusaama transpordivahendi juhtimisest,“ rõhutas ELMO Rendi tegevjuht ja asutaja Enn Laansoo Jr. Kaugjuhtimist on maailmas katsetatud küll aastaid, kuid seni on vaid väga vähesed ettevõtted jõudnud tehnoloogia arendamisega piisava turvalisuse ja töökindluse tasemele, et sellega oleks võimalik teedel liigelda.

Transpordiameti maismaasõidukite üksuse juhataja Jürgo Vahtra sõnul näitas sõidueksam, et ELMO Rendi poolt välja arendatud kaugjuhitava sõiduki tehnoloogia töötab ja kaugjuht on võimeline sõidukit liikluses ohutult juhtima.

ELMO Rent on tänaseks välja koolitanud kaks kaugjuhti ja jätkab uute juhtide koolitamist. Ühtlasi on väljatöötamisel kaugjuhtimisstandard ja kavandamisel kaugjuhtimiskeskuse rajamine.

„Kuna Pakri on kaugjuhtimistehnoloogia sünnikodu ning Paldiski linn on olnud suur toetaja rohetehnoloogia kasutuselevõtul, siis on sümboolse tähendusega, et esimesed sõidud teeb kaugjuhitav sõiduk Paldiski tänavatel,“ lisas Laansoo Jr.

ELMO Rent AS on Eesti ettevõte, kelle peamiseks tegevusalaks on keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine ja sellega seotud keskkonnasõbralike ning innovatiivsete tehnoloogiate, nagu sõidukipargi IT-opereerimissüsteemi, autokontrolleri ja kaugjuhitava sõiduki, väljatöötamine, turule toomine ja skaleerimine.

Lisainfo: 

Enn Laansoo, Jr.

tegevjuht

enn@elmorent.ee