Eile lõppenud ELMO Rendi aktsiate esmasel avalikul pakkumisel Nasdaq Baltic First North alternatiivturul  märgiti 1313 investori poolt kokku 384 610 aktsiat 1 923 050 euro eest ehk pakkumine märgiti 3,2-kordselt üle.

“Meie esimese aktsiaemissiooni tulemus näitab investorite suurt usaldust ELMO Rendi tegevuse vastu ja meil on selle üle ääretult hea meel,” kommenteeris Elmo Rent AS-i asutaja ja nõukogu liige Enn Laansoo Jr. „Ühtlasi tõendab aktsiate nii suures mahus ülemärkimine, et keskkonnasäästlik mõtteviis ja rohetehnoloogia lahendused on investorite jaoks järjest atraktiivsem, mis kasvatab meie kindlust veelgi ja on senise töö parimaks tunnustuseks“.

ELMO Rent emiteeris 120 000 aktsiat ja otsustas kasutada suurendamisvõimalust 80 000 uue aktsia võrra ehk kokku 200 000 aktsiani. „ELMO Rendi kogukond on meie tugevaim väärtus ja meil oli ääretult hea meel tõdeda, et juba esimeste päevade märkimistest moodustasid üle 10% kogu summast. Seetõttu otsustasime ülemärkimisel eelistada ka oma kliente, kes saavad 100% oma märgitud aktsiatest ka kätte,“ 

Pakkumisest saadavat tulu summas 1 000 000 eurot, plaanitakse kasutada kaugjuhitavate autode tehnoloogia lõpuni arendamiseks, uute elektrisõidukite omandamiseks ning ettevalmistuste tegemiseks välisturgudele sisenemiseks.

ELMO Rent on varem oma kogukonnast ehk siseringist kaasanud samuti investeeringuid, kokku summas 500 000 eurot. Esimene voor on täielikult tagastatud,  teise kuni neljanda vooru juures on kõik graafikujärgsed maksed tähtaegselt tehtud ja jääk on 296 000 eurot. Nende investeeringute eest on ELMO Rendi kogu senine sõidukipark välja vahetatud.

Pakkumise arveldus on plaanitud 17. juunile 2021 või sellele lähedasel kuupäeval. Elmo Rendi  esimeseks kauplemispäevaks First North alternatiivturul on 1. juuli 2021 või sellele lähedane kuupäev.

ELMO Rent AS on Eestis asutatud ja tegutsev ettevõtja, kelle peamiseks tegevusalaks on keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine ning sellega seotud keskkonnasõbralike ning innovatiivsete tehnoloogiate, nagu sõidukipargi IT-opereerimissüsteemi, autokontrolleri ja kaugjuhitava sõiduki, väljatöötamine, turule toomine ja skaleerimine.