Täna Nasdaq First North alternatiivturul algava ELMO Rendi uute aktsiate märkimise raames kavandab ettevõte kaasata 3,5 mln eurot, et tuua tänavale 20 kaugjuhitavat elektriautot, käivitada taksoteenuse ärisuund Elektritakso soetamisega ning laieneda välisturgudele.

Keskkonnasõbralike sõidukitega lühirendi teenust pakkuv ELMO Rent emiteerib vähemalt 145 450 aktsiat, jättes endale õiguse suurendada pakutavate aktsiate arvu 500 000 aktsia võrra. Märkimine kestab tänasest 10. jaanuarini ning selle käigus tutvustab ELMO Rent mitmes Eesti linnas kõikidele huvilistele oma kaugjuhitava sõiduki tehnoloogiat.

“Juunis investoritelt kaasatud vahendid on meil võimaldanud kaugjuhitava tehnoloogia tänavakõlbulikuks arendada. Maanteeameti platsitesti esimene etapp on edukalt läbitud ning täna teeme ettevalmistusi tänavatestideks,” ütles ELMO Rendi tegevjuht Julia Nekrassova. “Kaugjuhitava tehnoloogia teenusesse toomisega oleme kindlasti pioneer kogu maailmas.”

Ettevõtte asutaja Enn Laansoo Jr. sõnul on ELMO Rent järgmisel aastal üks kiiremini kasvavaid börsiettevõtteid Nasdaq Baltic börsil. “First North alternatiivturult kaasatava kapitalimahu piirid jäävad meile väheseks ning pärast maksimaalse 3,5 mln euro täismärkimist plaanime liikuda põhiturule, mis annab ka meie aktsiale likviidsust veelgi juurde,” ütles Laansoo Jr.

ELMO Rent sisenes First North alternatiivbörsile käesoleva aasta juunis ning täitis IPO tutvustuses lubatud (finants)eesmärgid juba oktoobri lõpuks.

Täna algava täiendava aktsiaemissiooni raames kaasatava kapitali eest toob ettevõte Eesti teedele vähemalt 20 kaugjuhitavat elektriautot, millega hakatakse juba tänavatesti ajal kliente kohe ka teenindama. Täiendavalt viib ettevõte lõpuni Elektritakso OÜ ostu ning hakkab lisaks Tartule ja Pärnule taksoteenust pakkuma uue aasta alguses ka Tallinnas.

Välisturgudele sisenemisel on fookus esialgu Soome ja Rootsi laienemisel, kus eelistatakse osalust toimivates ettevõtetes, mis tagab kiirema kasvu ning väiksema riski uuele turule sisenemisel. “ELMO Rendi laienev teenusevalik annab strateegilise eelise välisturgudele laienemiseks, kus saame vastavalt turusituatsioonile valida, kas siseneda lühirendi, taksoteenuse, e-kaherattaliste, preemium sõidukitega või vaid tehnoloogia pakkujana. Selline valik tagab paindlikkuse, madalama riski ja kiireima kasvu ettevõtte aktsionäridele,” lisas Laansoo Jr.

ELMO Rent tõstis 21. detsembril oma IPO-järgseid müügiprognoose 1 075 000 euroni 2021. aastal (kasv 15% võrreldes IPO-järgse 934 651 euroga). 2022. aasta uueks prognoosiks 3 481 704 eur (kasv 28% varasema 2 714 690 euroga) ja 2023. aastal 6 311 018 euroni, mis on koguni 34% suurem võrreldes esialgsest IPO prognoosist 4 681 314 eur.

2013 aastal asutatud ELMO Rendi eesmärk on pakkuda kõige keskkonnasõbralikumat sõiduki kasutamise võimalust ja olla sõiduki jagamisteenuste arendamise pioneer. Mida suurem on ELMO Rendi elektri- ja hübriidautode läbisõit Eesti teedel, seda väiksem on Eestis õhku paisatava CO2 kogus kokku. ELMO Rendi sõidukipargi poolt jäi 2021. aasta esimese 11 kuuga õhku paiskamata 227 225 kilo CO2, mis on võrreldes 2020. aasta sama perioodiga 159% rohkem. Uute klientide arv kasvas samal perioodil 255%. Kokku on ELMO Rendil tänaseks üle 14 300 kliendi.