Tallinna linna rahvaarv kasvab müstilise kiirusega, veelgi kiiremini kasvavad aga Tallinna äärelinna piirkonnad. Hommikustest ummikutest on saanud igapäeva elu osa. Reporter tegi eksperimendi, kuidas jõuda Viimsist kõige kiiremini Tallinna kesklinna.

Hommikul kell 8.12 starditi Viimsist ELMO RENT 2.0 elektriautoga, ühistranspordiga – buss nr 1A, fossiilkütusega eraautoga ja Taxify platfoonita taksoga. Kui algus võis tunduda tasavägine, siis ummikud said saatuslikuks autole ja taksole, ning siis viis eelis kasutada bussirada, elektriauto ja ühistranspordi juhtima.

Aga hetkel kui bussirada saab otsa, saab sõita elektriautoga ka bussist mööda. Buss peab siiski jätkama omas rajas ja peatuma igas nõudepeatuses. Niisiis, ELMO Rent 2.0 elektriauto kimas mööda ummikutest tänu bussirajale ja bussist mööda tänu bussipeatustele.

Ja tulemused olid järgmised:
1. ELMO RENT 2.0 elektriauto
2. Ühistranpsort – buss nr 1A
3. Fossiilkütusega eraauto
4. Taxify platfoonita takso

Takso sai viimase koha ja oli ka kõige kallim – kokku €8.50. Eraautoga sõites oli palju ummikutest seismist. Bussis oli küll mõnusalt soe, kuid paratamatult on palju bussipeatusi, mis andsidki eelise elektriautole. Ja üllatavalt kombel oligi võitjaks ELMO Rent 2.0 elektriauto! Lisaks oli elektriautoga ka kõige soodsam sõita. Pooletunnine autosõit läks maksma vaid 2 eurot!

Vaata videot SIIN