Sel nädalal võis Tallinnas Viru ringil päev läbi näha tiirlemas uut Škoda Enyaq elektriautot. Tegemist oli aktsiooniga, mille kutsus ellu keskkonnasõbralike autode jagamisplatvorm ELMO Rent, et panna inimvõimed vastamisi elektriauto omadega. Aktsiooni raames proovis youtuber Tanel Rentik ühe päevaga tühjaks sõita uue Škoda akut. Paraku pidi inimene alla andma ja aku jäi tühjaks sõitmata. Kokku tehti aktsiooni raames 739 tiiru Viru ringil. 

“Aju on väsinud” ütles Tanel olles just sõitnud 739 tiiru Viru ringil “ringiratast sõitmine väsitab rohkem, kui oleks osanud oodata. Teiste liiklejate ohutuse huvides otsustasin alla anda – võimas auto, pole midagi öelda.”

Uue Škoda Enyaq’i sõiduulatus on ametlike andmete järgi kuni 537 kilomeetrit, mis teeb sellest ühe pikima sõiduulatusega elektriautoga Eestis. Varasemate katsetega on Eestis ka ligilähedased numbrid selle saavutanud, kuid tänase aktsiooni lõpetas inimese enda aku tühjenemine. Kogu aktsioon jõudis kesta kokku 6 tundi, kuni Tanel võidu autole loovutas. “Tunnistan ausalt, et kui oleksin mõne aasta taguse elektriautoga võistlustulle läinud, siis oleksin kindlasti võitnud. Positiivne üllatus, et elektriautod on viimasel aastal teinud suure hüppe edasi“ lisas Tanel.

ELMO Rent on kodumaine keskkonnasõbralike sõidukite jagamise platvorm, mis kasvas välja elektriautode rendist. Tänaseks on ettevõttel olemas kontaktivaba lühirenditeenust võimaldav platvorm, mille kaudu saavad ka keskkonnasõbralike autode omanikud enda sõidukid panna raha teenima ning ettevõtted oma kulusid autopargi jagamisega vähendada. Uus Škoda Enyaq on ELMO Rendi platvormile jõudmas juuni 2021 ja selle fookusklientideks on ägedust ja ekstreemsust nautivad ärikliendid.