Märtsikuus andsime teada, et edaspidi oskavad meie autod sõita järgmise kasutaja juurde ise. Nüüd näitame teile, kuidas meie tehnoloogia töötab.

“Kui linnapildis paistab, justkui sõidaks auto ilma juhita, siis tegelikult see pole päris nii. Auto on varustatud meie poolt arendatud, kaasaegse sidetehnikaga ning seda juhitakse hoopis meie kontorist. Kaugjuhtija istub siin justkui simulaatoris, millel on reaalajas otseühendus autoga,” selgitab ELMO Rendi tegevjuht Julia Nekrassova. 

Tema sõnul on kaugjuhitava auto tehnoloogia sõidukite jagamis- ja rendivaldkonnas suur samm tuleviku suunas: “Esiteks ei pea klient minema enam auto juurde, vaid auto tuleb tema maja ette. Teiseks võib üks kaugjuhtija liigutada päeva jooksul klientide vahet kümneid autosid.”  

Nekrassova on rahul, sest sai teha maailma paremaks: “Kokkuvõttes tähendab see uut taset kasutajamugavuses, resursside efektiivsemat kasutust ja kuna meie innovatsiooni platvorm on elektriauto, siis on tulemuseks senisest keskkonnasõbralikum praktika ja vähem heitgaase.”

ELMO Rendi tegevjuht  lisab, et kuigi esimesed tänavasõidud on kaugjuhitava autoga juba tehtud, peab see tehnoloogia läbima sügisel veel rea sõidukatseid, et tulla seejärel turule meil ja mujal. 

“Suured ulmekirjanikud ennustasid meie ajaks ette igasuguseid huvitavaid tehnoloogilisi lahendusi. Aga keegi peab need ennustused ka täitma ja inimesteni viima. Hea tunne on seda teha. Minu lapsepõlve ulme on minu täiskasvanuea argipäev,” mõtiskleb Nekrassova.

Vaata videost, kuidas käib auto kaugjuhtimine SIIT

Vaata videost, kuidas ELMO Rent viis kaugjuhitava autoga Boltile kasti vahuveini: SIIT